Cengiz Korkut: Sigorta primi tasarruf konusu olamaz

Sigorta Medya web sitesinde yayınlanan Yönetim Kurulu Başkanımız Cengiz Korkut'la ilgili haberden kısaca alıntı:

    Pandemi nedeniyle ekonomide gittikçe derinleşen kriz ve artan döviz kurları sigorta sektöründe ‘eksik sigorta’ riskini gündeme getirdi. Kesilen sigorta poliçelerinin yüzde 70’inden fazlasında eksik sigorta olduğunu kaydeden Tema Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Korkut; “Sigorta priminden tasarruf yapılmamalı” dedi.

    Pandeminin sebep olduğu ekonomik kriz tüm sektörleri yakından etkilemeye devam ediyor. Gittikçe derinleşen ekonomik kriz hem bireyleri hem de işletmeleri tasarrufa yöneltirken, ilk yapılan kesinti ise her zaman olduğu gibi yine sigorta primlerinden oluyor. Fakat hem tüketicilerin hem de işletmelerin bu noktada gözden kaçırdığı bir nokta var ki o da; Eksik Sigorta.

   Sigortalı, piyasadaki ekonomik koşulları dikkate alarak sigortasını yaptırırken veya yenilerken tasarruf gerekçesiyle eksik beyanda bulunup eksik prim ödeyebiliyor. Ödenen bu eksik prim ise en başta yine sigortalıyı mağdur ediyor. Tema Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Korkut, eksik sigorta ile ilgili ilginç bir tespitte bulunuyor. “İddia ediyorum kesilen bütün sigorta poliçelerinin yüzde 70’inden fazlasında eksik sigorta vardır” diyen Korkut, sigorta priminden tasarruf yapılamayacağına dikkat çekiyor.

Tema Sigorta Cengiz Korkut Sigorta primi tasarruf konusu olamaz

Eksik beyanda bulunmayın!

    Sigortasını yaptırırken eksik beyanda bulunan sigortalının eksik prim ödediğini belirten Korkut, “Ondan sonra da hasarını tam istiyor. Eksik sigorta her zaman vardı, her zaman da olacak. Birçok sigortalı prim ödememek için bunu yapıyor ve ne ödüyorsa onun karşılığını alıyor. Bir de iradesi dışında ekonominin getirdiği döviz artışları, TL’nin değer kaybetmesi ile iyi niyetle başlayan bir poliçe 10 ay sonra eksik sigortaya düşebiliyor. Bu durum da müşterilerimizle sorun yaşamamıza neden olabiliyor. Bunu engellemek adına da yeni çözümler arıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Sigorta Medya'ya bu paylaşımı için teşekkür ederiz.

    Haberin tamamı için aşağıdaki bağlantıyı kullanarak, Sigorta Medya web sayfasını ziyaret edebilirsiniz:

Cengiz Korkut: Sigorta primi tasarruf konusu olamaz

Scroll to Top

Sizlere daha iyi bir hizmet verebilmek için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi ziyaret ederek, çerez kullanımına onay vermiş sayılırsınız.