Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası, kişiye özel olarak hazırlanan, beklenmedik bir kaza veya hastalık sonucu oluşacak sağlık giderlerini karşılayan, sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşlarında mali kaygı duymadan tedavi olmanızı sağlayan ve sizi yüksek miktarda sağlık masraflarından kurtaran bir sigorta türüdür. “Özel Sağlık Sigortası nedir, neden yaptırılmalı, teminatları nelerdir” ve hakkında merak ettiğiniz diğer soruları kısaca cevaplayalım.

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Bu sigorta türü, sosyal güvenlik kurumunun sunduğu hizmetleri destekler ve hastalık ya da kaza sonucu oluşacak sağlık masraflarını karşılamak üzerine sigortalıya güvence sağlar. Kişiye özel olarak hazırlanır. Teminatlar sigortalının isteği üzerine detaylı şekilde düzenlenir. Sağlık masraflarınızı, genel ve özel şartlar dahilinde ve poliçede belirtilen limitler doğrultusunda güvence altına alır.

Neden Bu Sigortayı Yaptırmalıyım?

Herhangi bir sağlık sıkıntısı yaşadığınızda ve devlet hastanesinde tedavi olmaya gittiğinizde yer bulamayabilirsiniz ya da uzun sıralar beklemek zorunda kalabilirsiniz. Özel Sağlık Sigortası, istediğiniz hastanede kendi seçtiğiniz bir doktor tarafından tedavi olmanıza imkan tanır. Bu sayede sıra ve yer bulma kaygısı çekmezsiniz.
Ayrıca bu sigorta, sizi beklenmedik bir sağlık sorunu yüzünden ödemeniz gerekeceği çok yüksek miktarlardan kurtarır. İhtiyacınız olan en iyi sağlık hizmetini bütçenize yük olmadan alabilmenizi sağlar. Ayrıca poliçe şartlarınıza isterseniz yurt dışında da tedavi imkanını ekleyebilirsiniz. Bunlara ek olarak sizin ve ailenizin sigorta primlerini vergiden düşme imkanınız olduğunu ve bu sayede çok daha uygun fiyatlar ile sağlığınızı güvence altına alabileceğinizi unutmayın.

Özel Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

Bu sigortanın teminatları bir sağlık kuruluşunda yapılacak pek çok tedavi giderini ve sağlık harcamalarını içermektedir. Ancak verilecek güvenceler, tamamen sigortalının tercihlerine ve seçilen teminatlara göre değişiklik gösterecektir.

Başlıca Teminatlar Aşağıdaki Gibidir:

Ayakta Tedavi Teminatları

 • Doktor muayene ücretleri 
 • Teşhisine yönelik laboratuar tetkikleri 
 • MR, tomografi, endoskopi, kolonoskopi, kardiyoloji ve radyoloji giderleri
 • İlaç giderleri

Yatarak Tedavi Teminatları

 • Ameliyat masrafları
 • Acil durumlar için ambulans masrafları
 • Laboratuvar, tahliller, röntgen ve diğer hastane hizmetleri
 • Yoğun bakım gerektiren tedavilerde yapılan tüm masraflar
 • Kullanılan cihazların masrafları
 • Refakatçi masrafları
 • Doğum ve hastanede yatma gerektiren hamilelik masrafları
Risk almayın, bizi arayın
Scroll to Top

Sizlere daha iyi bir hizmet verebilmek için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi ziyaret ederek, çerez kullanımına onay vermiş sayılırsınız.