Hakkımızda

Tema Sigorta Danışmanlık ve Aracılık Hizmetleri A.Ş.

Tema Sigorta Danışmanlık ve Aracılık Hizmetleri A.Ş. geçmişi 1983 yılına dayanan kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Cengiz KORKUT liderliğinde sektörde her geçen gün büyüyerek yoluna devam etmektedir.

Geçmişi gelecekle buluşturmak adına teknolojiye verdiği önem sayesinde kendi yazılımlarını geliştirmekte ve şirket içi eğitimleri ile çalışanlarına en başta huzurlu sonrasında verimli bir ortam sağlayarak müşterilerine daha iyi hizmet etmek adına sürekli kendini geliştirmektedir.

Uzman kadrosu ve sigortanın her dalında sunduğu ürün ve hizmetleri ile Tema Sigorta, sigortalılarının her zaman yanındadır.

Biz Kimiz?

Tema Sigorta Danışmanlık ve Aracılık Hizmetleri AŞ olarak bugün bir çok sigorta şirketi ile çalışan ve sigortanın her alanında hizmet veren ekibimizle siz değerli sigortalılarımızı hayatınızın riskli yönlerine karşı güvence altına almaktayız.

Hasar anlarında sağladığımız sürekli destek ile her zaman yanınızdayız.

Sizler işlerinizi yönetirken bizler risklerinizi yönetiyoruz.

Cengizhan KORKUT: Kendisi 1985 yılının Haziran ayında Edirne ilinin Keşan ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlköğretim den sonra Maltepe Anadolu Lisesi’nde okumuş ve sonrasında üniversite olarak Ankara Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’ni kazanmıştır. Okuduğu süre içinde eşi Meltem Kaval Korkut ile tanışmış ve bölüm değiştirerek İngilizce İşletme Bölümü’ne geçmiştir. Daha sonra İstanbul’a dönüp ailesinin yanına gelip Yeditepe Üniversite’si İngilizce İşletme Bölümü’ne devam edip oradan mezuniyetini alarak hiç vakit kaybetmeden askerliğini Trabzon’da tamamlayarak uzun yıllardan beri bu işi yapmakta olan ve babası Cengiz Korkut’ un yanında 2010 yılında sektöre ilk adımını atmıştır.

Cengiz KORKUT: Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Cengiz KORKUT, eğitimini İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü’nde Matematik bölümünü bitirdikten sonra, iş hayatının başlangıcında kendi özel girişimleri ile ticaret yapmış, Pazarlama ve Satış ile uğraşmış, daha sonra üretim ve sanayi sektöründe fabrika Genel Müdürlüğü yaparak, iş hayatının içinde aktif görev aldıktan sonra, 1983 yılında Sigortacılık sektörüne girmiştir.

Kendisi kurduğu Acentelik ile birlikte, sigortacılık alanında etkili olan çeşitli kurum ve kuruluşlara üye olmuş, üniversitelerde ve çeşitli dergilerde yazdığı yazılar, davet edildiği konuşmalar ile sigortacılık sektörüne verdiği eğitimler ile katkıda bulunmuştur. Türk sigorta sektörüne bu 35 yıllık mesleki bilgi ve deneyimi ile birçok da Acente yetiştirmiştir.

Bu uzun yıllara dayanan sigortacılık yaşamında Türkiye’nin önde gelen birçok Sigorta şirketi ile işbirliği içinde Sigortacılık  faaliyetini yürütmüş, halen Tema Sigorta Danışmanlık ve Aracılık Hizmetleri A.Ş. olarak bir çok Sigorta Şirketinin temsilciliğini yapmaktadır.

Bu uzun yıllara dayanan mesleki faaliyeti içinde birçok doğal afetler, yangınlar ve buna benzer ağır yaşanan hasarlara çözüm üreterek, sigortalılarının mağduriyetlerini gidererek ekonomiye yeniden dönüşlerini sağlamakta yardımcı olmuş ve hem sigortalılarının hem de sigorta şirketlerinin de saygınlığını kazanarak bugünkü itibarlı ve saygın kurumsal kimliğine kavuşmuştur.

Vizyonumuz

Türk Sigorta Sektörü’nde ürün ve hizmet kalitesini en yukarılara taşımak, alışılmış sigortacılığın dışına çıkarak yenilikçi sigorta çözümleri sunmak.

Misyonumuz

  1. Sigorta Acentelik anlayışını kurumsal yapı ile birleştirmek
  2. Hasar anında sigortalılarına her daim yanlarında olarak destek vermek
  3. Teknolojik alt yapısı ile hızlı değişen ve yaşayan iş hayatında sigortalılarına sürekli en güncel ürün gamını ve hizmeti sunmak
  4. Sadece sigorta satmak değil, müşterilerinin faydalanacağı ve hizmet alabileceği doğru ürünleri tercih etmeleri için yerinde danışmanlık vermek
Scroll to Top

Sizlere daha iyi bir hizmet verebilmek için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi ziyaret ederek, çerez kullanımına onay vermiş sayılırsınız.